ПластМайстер - про зварювання пластмас

ПластМайстер - про зварювання пластмас

0грн
Кол-во:  
Модель: ПластМайстер зварювання пластмас
Наличие: Есть в наличии

Всім привіт. Вас вітає інтернет магази ПластМайстер – зварювання пластмас!

 

І так, ми живемо в 21 столітті, і багато хто, сміючись, говорить що ми живемо в період “ПОЛІЕТИЛЕНОЛІТУ”... А я б ще додав від себе, що з таким самим успіхом ми можемо сказати “ПОЛІПРОПІЛЕНОЛІТ, ПОЛІСТИРЕНОЛІТ ПОЛІКАРБОНАТОЛІТ”.... Я цеп говорю до того, що якщо пригледітись, то ми побачимо що 70% - 80% речей, приладів які нас оточують, якими ми користуємось наполовину або і цілком є зроблені з пластмаси.

Це і кухонна техніка, пралки, телевізори, холодильники, компютери, дитячі іграшки, а також відра, бочки, не говорячи вже навіть про пластмаси з яких практично на 50% зроблені автомобілі чи мотоцикли...

Всі ці пластмаси різняться між собою і складом і хімічними властивостями.

На сьогоднішній день в природі існує близько 100 різновидів пластмаси, але найчастіше в своєму побутіі ми зустічаємо тільки близько 30-ти різновидів пластмас.

І так кожен з вас знає, що пластмаси мають таку нехорошу властивість — ламатися, тріскатит, вириватися.... і доброго розвязання на це раніше не було — ми пробували пластмасу клеїти різними клеями — не знаючи про те що більшість пластмас не є клеяльні, і звісно хорошого результату ми не отримували.

Але розвязання вже існує — пластмаси, так як більшість з них є термопластичні можна зварювати за допомогою пластмасових електродів і потоку гарячого повітря відповідної температури... чому відповідної температури, тому що кожен вид пластмас має свою тепературу плавтлення наприклад:

PP — 270-330

PEHD — 290-360

PELD – 260 -320

PMMA – 310-380

PA – 360-400

PC -330 – 360

ABS -280 – 340 ну і т.д.

І так як пластмаси є у нас ламкі людство придумало розвязання - пластмасові прутки, так звані електроди для зварювання пластмас, які ми нагріваючи разом з елементом який будемо ремонтувати втоплюємо, втискаємо в тріщину, тим самим зварюємо нашу поламану річ. Прутки найчастіше зустрічаютья у вирляді пасків та трикутників, рідше круглої форми... Чому саме паски та трикутники — тому що теорія зварювання пластмас нам говорить, що широким паском (який після зварювання буде важко зашліфувати) ми повинні зварювати елемент із внутрішньої сторони. Широкий пасок добре поєднає частини нашого поламаного елементу. Трикутником ми повинні зварювати ззовні, втискаючи його в зарання приготуваний рівець. Трикутник гарно поєднує та зміцнює наш поламаний пластмасовий елемент та його з легкістю можна буде зашліфувати!

Виникає питання, а як же ми дізнаємося з якого виду пластмаси є зроблений той чи інший елемент — дуже просто, на кожному пластмасовому єлементі(виробі з пластмаси) з внутрішньої сторони повинний бути опис матеріалу з якого є зроблений елемент (чи в трикутничку чи в значках більше- менше)

Тоді шукаємо відповідний матеріал і починаємо поєднувати...

Після такого зварювання як і з металом - шов потрібно зішліфувати і при необхідності підшпаклювати та покрасити.

Тепер детальніше про добір температури:

В порадниках є подані прблизні закреси температур при яких ми будемо зварювати той чи інший вид пластмаси, але не забуваймо про природні явища такі як температура повітря на дворі чи в приміщенні, наявність вітру і т.д.

Тому найкращий спосіб доброго температури, це встановити таку температури при якій наш пластмасовий електрод не буде залишатися твердим і в той сам час не буде текти, а стане пластичним.

Тому залишається сказати: Завітайте до нашого інтернет магазину Пластмайстер — зварювання пластмас.

 

 

 

Давайте поговоримо про так звані зварювальники, апарати для зварювання пластмас... які вони існують, як виглядають, хто їх виробляє... поговоримо про плюси та мінуси цих приладів...

І так зварювальниками до пластмас ми можемо окреслити прилад яий дмухає гарячим повітрям, має регуляцію температури та є можливість скупчення видмуханого повітря до відповідного діаметру.... Тобто до таких ми можемо віднести паяльні станції на гаряче повітря, пістолети-фени гарячого повітря з відповідними редукційними кінцівками та екструдери. Про екструдери ми говорти не будемо, так як це досить дорогі прилади які використовуються на виробництвах...

А ми ж з вами будемо використовувати в цілях зварювання пластмас найпростіші зварювальники — станцї паяльні та пістолети гарячого повітря які є відносно не дорогі та якаих нам вистачить для ужитку як вдома так і в автомайсернях.

Отож, першими на бій виходять найдешевші — розповім на прикладі ось таких двох приладів - 858 та 858D.

Маємо тут напис “ТЕСХНЕТ”, може бути напис KRAFT&DELE, може бути WEP та ін., але все це одного поля ягоди з китайської фабрики ІГУА. Достатньо розібрати обудову фена щоб в цьому переконатись. Хоч і на головній плитці теж є напис УН -що значить ігуа. Так прилади даного типу складаються ось з скриньки та ухвиту, муфи, фену, не знаю як це ще можна назвати. В скринці міститься головна плата, невеличкий трансформатор та безпечник-прєдохранітєль. В фені міститься елемент гріючий, на кінці якого є чуйник температури та вентилятор (турбіна). Різниця між вищевказаними моделями тільки електронна панель та відміннісь в регуляціїї температури та видмуху повітря там потенціометер а там кнопочки.

Вентелятор можна сказати що не є досить витрималим, тому прилади даного типу я рекомендую лише до домашнього використання. Також в фені є так званий контрактрон а в вішачку (тримачі-підставці для фену) є магніт — при їх дотиканню елемент гріючий перестає працювати — прилад вихолоджується та самовиключаєтья, але не забувайте вимкнути кнопкою та витягти з резетки. Досить частою аварією даного типу приладів є відсутнісьть регуляції температури, температура йде на максимум, а відбувається це через неякісний елемент, який регулює температур, в ході чого, якщо в цей момент вас не буде поруч то ваш фен попросту розтопиться... НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ПРИЛАД БЕЗ НАГЛЯДУ!!!

 

Наступні розглянемо більші за розмірами скриньки — на прикладі моделей 852+ та 852D+

- одна має тільки гаряче повітря, інша має гаряче повітря та звиклий паяльник з жалом. В приладах даного типу повітря продукує насос (така помпа) яка зназодиться в скринці, саме тому скринька є більшою габаритово, а все ін стандарт — головна плата, транфоматор та безпечник... Повітря тут у нас подається від помпки по гумовій еластичній трубці і через фен на зовні. В фені тут є тільки керамічний гріючий елемент і нічого більше.

Даного типу прилади є більш надійні, помпка є таки досить витримала...Тому такі прилади можна навіть вживати в автомайстернях.... Аварії найчастіше в них трапляються з вимикачами... от чомусь так...Але вимикач коштує недорого і його злегтістю можна вимінити навіть самому...

 

Всі ці прилади поєднує те, що вони є порівняно не дорогі, всі вони не залежно від напису зроблені в китаї... Щоб ви знали німці чи шведи взагалі не продукують такого типу прилади... Тільки США та Італія щось таке робить, але там ціна починається від 300 у.о.

Є і досить добрі китайські прлади, але ціново далеко не дешеві. Поясню... Якщо над виробництвом певної станції/зварювальника працює дві особи один паяє другий збирає до купи, то над виробництвом більш якісних працює чотири особи — один паяє другий поправляє те, що погано припаяв перший, третій збирає а четвертий перевіряє — і кожному потрібно дати зарплату.... Ще одне, якщо в китаї працівнику потрібно заплати скажімо 700 у.о. В місяць, то заробітня плата в Німеччині 4000 Євро. Тому можна тільки догадуватись скільки б коштувало щось таке зроблене німцями.

Ще додам, що дані прлади нагрівають повітря до температури 450-500 градусів та дають видмух повітря до 120 літрів -так написано, як на мене то приблизно до 90-100 літрів.... Загальним недоліком є короткий провід від скриньки до фену, що дуже нас обмежує в діях і скажімо так не дає нам можливості нормального використання на професійному рівні такого типу приладів.

 

І так ми дійшли до пістолетів гарячого повітря.... Про них я вам розповім на прикладі таких трьох приладів....

Першим у нас є пістолет гарячого повітря від фірми оттенстен 4PRO 2000W

  • пістолет теж є китайський (але тут немає жодної зовнішньої ознаки що він китайський) В середині звісно ознаки є.... але так намає..нічого... навіть код кресковий Польща... Даний фен є я б сказав дуже доброї якості.... до нього ми додаємо насадки (диши - редукції) завдяки яким можна зварювати пластмаси. Має стопньову регуляцію температури та видмуху повітря! В середині тут теж можна сказати все абсолютно те саме що й в зварювальниках скринькового типу. Температура — до 630 градусів та видмух повітря до 500 літрів. Від себе рекомендую цей прилад....

 

Настуний — пістолет гарячого повітря - STEINEL HG 2220E (ШТАЙНЕЛ НГ 2220 Е)...три роки гарантії!!!

Фени даної фірми коштують дорожче, виготовляються в Німеччині але складають їх до купи в Ромунії... тому власне і ціна не така вже й висока — а якість досить хороша.

 

І останній — батько цього всього — LEISTER TRIAC S (ЛЙСТЕР ТРЯК С)

 

- Дорогий оригінальний Німецький продукт... практично жодної лишньої електроніки в середині - хочиться сказати вічний прилад... і так би й сказав якби не був знайомий з людиною яка 15 років зварює пластмаси по вісім годин на день (Прилади працюють без перервно) і має вже пять таких поломаних лейстерів — причини аврій — механічні (по трох — чотирох роках такої праці виробляються щітки).

Мінус лейстера — є важкий і працює з вібраціями... що за роки праці може призвести до хвороб суглобів рук. Ось так виглядає ситуація... Немає нічого вічного і все має свої плюси та недоліки!!!

І тут на допомогу вирішення наших проблем знову ж таки приходять китайці зі своїм винаходом — 993D з 2,5 метровим проводом по якому від японського потужного вентилятора який знаходиться в середині скриньки поступає повітря до фену де нагрівається і виходить на зовні... Температура до 500 градусів, видмух повітря до 200 літрів...Зручний у використанні, має три програми, плинна регуляція температури та видмуху повітря... Поністю придатний прилад для професійного використання.... В якості значно потупається лейстеру, але в можливостях значно його випереджає....

 

На кінець скажу тільки одне — вибір за вами, а гарантію ми дамо!!!

 

Написать отзыв

Ваше имя:


Ваш отзыв: Примечание: HTML разметка не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо           Хорошо

Введите код, указанный на картинке: